Körös-Völgyi Sokadalom

Programok - 2019

Részletes program:

XX. KÖRÖS-VÖLGYI SOKADALOM

2019. június 28 - 30.

 

2019. június 28., péntek

15.00   A XIII. Országos Gyermektánc Fesztivál gálaműsorának nyilvános főpróbája a sokadalmi színpadon.

17.30   XIII. Határ Menti Összművészeti Fesztivál
Mesemondók, énekesek, népzenészek, táncosok a határon innen és túlról: Sóvirág Citerazenekar – Dévaványa, Ilyés Levente mesemondó – Békéscsaba, Rakonczai Kata Bíborka népdalénekes – Csanádapáca, Talentum Egyesület néptánccsoportja – Vajdaság, szólótáncosok: Róth Bence és Zolnai Réka - Mezőberény, Lendér Levente – Gyula, Hajzer Sándor és Szabó Dorka – Mezőberény, kísér a Dűvő Zenekar

18.20   „Idenézz a figurára” – táncház a tér öt pontján

18.30   A XX. Körös-völgyi Sokadalom és a Gyulai Várszínház 56. évadjának megnyitója
Megnyitóbeszédet mond: Fekete Péter, az EMMI kultúráért felelős államtitkára, Dr. Görgényi Ernő, Gyula Város Polgármestere, Dr. Kovács József, országgyűlési képviselő, Dr. Elek Tibor, a Gyulai Várszínház ügyvezetője és Pál Miklósné, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége és a Békés Megyei Népművészeti Egyesület elnöke

19.00   A XIII. Országos Gyermektánc Fesztivál gálaműsora a sokadalmi színpadon
Közreműködnek: Hétpróbás Néptánciskola Hárompróbások és Hétpróbások Csoportja – Békéscsaba, Tiszavirág Néptáncegyesület Cibere csoportja – Deszk, Bóbita Néptánccsoport – Hódmezővásárhely, Kis-Berényke Táncegyüttes – Mezőberény, Talentum Egyesület néptánccsoportjai – Vajdaság, valamint a Békés Megyei Gyermek és Ifjúsági Szólótáncverseny kiemelt arany minősítést kapott indulói, kísér a Dűvő Zenekar

21.00   A Nemzeti Színház „János vitéz misszió” című előadása a Tószínpadon

 

2019. június 29., szombat

10.00   XIII. Országos Gyermektánc Fesztivál – Gyermekjátszó

11.15   XXIII. Békés Megyei Táncosok Találkozójának nyilvános főpróbája

15.00   XXIII. Békés Megyei Táncosok Találkozója
Közreműködnek: Báró Bölönyi József Biharugrai Hagyományőrző Néptáncegyüttes Utánpótlás csoportja – Biharugra, Belencéres Néptáncegyüttes Gyermek csoportja – Békés, Belencéres Néptáncegyüttes Ifjúsági csoportja – Békés, Berecske Néptánccsoport – Mezőberény, Cimbora Gyermek Táncegyüttes – Gyula, Gyöngyszemek Ifjúsági Táncegyüttes – Gyula, Harsány Táncegyüttes – Körösnagyharsány, Kamuti Ifjúsági Néptáncegyüttes – Kamut, Kis-Berényke Néptáncegyüttes – Mezőberény, Komádi Kis-Csicsergők csoportja – Komádi, Nagybokréták Tánccsoport – Mezőberény, Zsákai Zsizsegők – Zsáka, valamint a Békés Megyei Gyermek és Ifjúsági Szólótáncverseny legeredményesebb indulói, kísér a Ludas Zenekar és a Talléros Együttes

18.00   Langaléta Garabonciások – Gólyalábas utcaszínház

18.45   XIII. Határ Menti Összművészeti Fesztivál
Közreműködnek: Nagybánhegyesi IGLICE Citeraegyüttes – Nagybánhegyes, Talentum Egyesület néptánccsoportjai – Vajdaság, Pataky Lídia Edit mesemondó – Gyula, Talléros Együttes – Békéscsaba, Balkán Táncegyüttes – Békéscsaba, Ifj. Mahovics Tamás szólótáncos – Békés, Hlásznyik Attila népzenész - Békéscsaba

20.30   Békés Megyei Néptáncgála a Tószínpadon
Közreműködnek: Balkán Táncegyüttes – Békéscsaba, Belencéres Néptáncegyüttes – Békés, Berény Táncegyüttes – Mezőberény, Csaba Nemzetiségi Néptáncegyüttes – Békéscsaba, Eleki Román Hagyományőrző Néptáncegyüttes – Elek, Harruckern Táncegyüttes – Gyula, Körös Táncegyüttes – Gyula, Körösmenti Táncegyüttes – Gyomaendrőd, Tabán Táncegyüttes – Békéscsaba, kísér a Bürkös Zenekar

 

2019. június 30., vasárnap

10.00   A Békéscsabai Napsugár Bábszínház „Csacsifogat” című előadása

15.00  XIII. Határ Menti Összművészeti Fesztivál
Közreműködnek mesemondók, énekesek, népzenészek, táncosok a határon innen és túlról: Meseházi Családi Dalárda – Békéscsaba, Dihen Ferenc mesemondó – Békés, Párta Banda – Újkígyós, Illés Panna Népdalkör – Gyula, Talentum Egyesület néptánccsoportjai – Vajdaság, Jani Ágota Eszter népdalénekes – Békéscsaba, Skaliczki Tamás mesemondó – Békéscsaba, Körös Táncegyüttes – Gyula, Kádár Ferenc és a Kis Duó – Körösladány, Gyomaendrőd, Gyöngygallér Énekegyüttes – Békéscsaba, Botyánszki Jázmin Boglárka mesemondó – Békéscsaba, Vésztői Népdalkör – Vésztő, Harruckern Táncegyüttes – Gyula, kísér a Suttyomba Zeneka

17.30   "Macskacicó" interaktív mesemondás, mesél a Pompás Napok mesemondója: Náfrádi Anikó

18.00 A Suttyomba Zenekar koncertje

19.00 A Balassi Táncegyüttes „Őszülő Halánték” Senior Csoportjának műsora
Kísér a Suttyomba Zenekar

20.00   A Közép-Európa Táncszínház Gálaműsora a Várszínpadon

A Körös-völgyi Sokadalom teljes időtartama alatt az Alföld nyolc népművészeti egyesületének több, mint 100 alkotója népi kismesterség bemutatóval, játszóházzal és népművészeti vásárral várja az érdeklődőket: a Bajai Kézműves Egyesület – Baja, a Békés Megyei Népművészeti Egyesület – Békéscsaba, a Bihari Népművészeti Egyesület – Berettyóújfalu, a Dél-magyarországi Alkotók Népművészeti Egyesülete – Csongrád, a Napsugaras Dél-Tisza Menti Népművészeti és Kulturális Egyesület – Szeged, a Duna-Tisza közi Népművészeti Egyesület – Kecskemét, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Népművészeti Egyesület – Szolnok, a Hajdú-Bihar Megyei Népművészeti Egyesület – Debrecen tagjainak közreműködésével.

Békés Megyei Népművészeti Egyesület

Székhely:
5600 Békéscsaba, Luther u. 6.

Elérhetőségek:
5600 Békéscsaba Orosházi út 32.
Tel.: (66) 442-122, Tel.: (30) 2997-789
Fax: (66) 442-122, info@bmne.hu

Levelezési cím:
5600 Békéscsaba, Orosházi út 32. sz.